Ağzını Hayra, Gözünü Bayıra Suzan Abla! – Susan Miller Mayıs 2013 Burç Yorumları

Not: Bu çeviriler son derece amatör bir ruhla ve tamamen Susan Abla’nın kara kaşı kara gözü hayrına yapılmaktadır..Her burç yorumu %100 Susan Miller’a aittir ve ağır aksak ama hevesle yapılan burç çevirileri -aksi halde yetiştirilmeleri mümkün olamayacağından- yalnızca Susan Miller’ın özet “Summary” kısımları alınarak neredeyse birebir şeklinde yapılmaktadır..

Esasında her ay şanslı bir burç için “tam çeviri” yapamaz mıyız diye düşündüm bir an..Bence yapabiliriz..Yorum kısmında ya da atılacak mesajlarda en fazla çeviri talebi alan burç için her ay eksiksiz çeviri yapıyoruz ok! Son başvuru da 15 Mayıs olsun..Keşke her burç için bu sözü verebilsem ama çevirmen edasıyla yapmayı elbette beceremediğim bu iş çooook fazla zamanımı alıyor :S

Koç Burcu:Para şimdilerde güçlü bir odak olacak..Finansal gelişmelerse, bazı günler neşeli bazı günlerse gerçekleştireceğin yüksek harcamalara bağlı olarak kaygı verici bir tempoya eşlik edercesine dalgalanmalar gösterecek..

Yine de, bu ay boyunca, hatta bazılarından neredeyse hemen istifade edebileceğin bir dizi parlak fırsat geçecek eline gelirini artırmak adına.. Bu ay yan çizgilerde oturup bir yerlerdeki birilerinin sana teslimat yapmasını umut edeceğin bir ay değil, tam aksine finansal durumunu gözden geçirip bir strateji oluşturup harekete geçmen gereken bir ay..Geçtiğimiz ay, 25 Nisan’da, finansal bir konuda kapıları yüzüne kapayan bir dolunay tutulması geçirdin ve bu tutulma pek dostane bir tutulma olmadığı için daha fazla nakit bulman konusunda seni harekete geçirmiş olabilir..Güzel, şimdi bulabilirsin bu nakiti..

9 Mayıs tutulması yepyeni bir finansal fasıl açacak..Para kazanmıyor ya da pahalı bir hediye ya da ödeme almıyorsun..Bunların yerine, seni zam istemeye sevk edecek ya da yeni bir firmada iyi bir ücreti yönetmene olanak sağlayacak türden bir fırsatın olacak ve bu pozisyon senin için büyük bir yükseliş anlamına gelecek.. Bunun için 2013 senesi içerisinde ücret artışı elde edebileceğin en uygun ay hangisi diyecek olursan da, bu artışı sana getirebileceğini düşündüğün hiç bir fırsatı kaçırmamalısın..9 Mayıs’ı izleyen günler bu iş için uygun görünüyor misal..

Şayet bir firmada yeni bir pozisyon için bir ücret paketi üzerinde müzakere yapman gerekmekteyse de, konuşmalar 9 Mayıs’tan sonra gelişme göstermeye başlayabilir..Kendi işini yapanlardansan, işler güçler epey faal olabilir..Şayet karşındakinin daha yüksek ücretleri ya da ödemeleri şikayet etmeden kabul edeceğini düşünüyorsan kendi payını artırabilirsin..

Bu ay finansal sorunlarını ele alma konusunda, değişmekte olan koşullarla yüzyüze geleceğin için, dikkatli ve ılımlı davranacakmışsın gibi görünüyor..9 Mayıs tutulması ile birlikte çevrendekileri özellikle de ücretler ve şirket karlılığı konularında -misal sağlık sigortası- gibi pek bir eli sıkı bulabileceksen de, bu anlaşılabilir bir şey; bunun nedeni bu alanda pek de şanslı olmayışın şu dönemde..

Risk sermayedarları, banka kredileri ya da ev kredisi gibi alanlarda para beklentisi içerisindeysen de, koşullar bütünüyle seni memnun etmeyebilir ama ihtiyaç duyduğun parayı elde etme şansın var..Buna rağmen, işte arzu ettiğin taban ücreti elde edebilirsin..

Bu ayki 9 Mayıs tutulması çarpıcı gelişmeler getirebilir ve yeni bir kapı açabilir..Bir tutulma sonrası genel itibariyle “eski güzel günlere” dönme seçeneği pek kalmaz..Yapmış olduğun seçimden yana memnun değilsen, önceki duruma dönüş yapabilme şansın pek görülmüyor, en azından şu an değil..Bir kaç yol uzağındasın bunun şimdilik ama şu an yapman gereken mevcut durumu üzerine alarak onunla başa çıkmaya gayret etmen ya da bundan pek hoşnut değilsen de bunu da reddederek bırakıp gidebilirsin..Tutulmalar sıklıkla bir “ya hep ya hiç, ak ya da kara” durumu yaratırlar..Bir Koç burcu olarak bu gibi durumlar seni korkutmayabilir çünkü sivrilmeyi bilirsin bunların içerisinde..Bana öyle geliyor ki sana sunulan şeyden memnun olacaksın; o yüzden daha fazla düşünmeyi bırak – kestirmeden gitmiş olursun..

Bu ay daha sonra bir başka tutulma daha olacak – bunun da etkisiyle spontane biçimde bir seyahat gerçekleştirebilirsin çünkü tutulma uzun menzil seyahat haneni aydınlatacak..Buna göre 27 Mayıs itibariyle böyle bir seyahat sayesinde uzakta geçireceğin zamandan da o yerin konumu ve konaklayacağın yerden de keyif alacaksın..Bu seyahate şayet birlikte olduğun kişi ile romantizmin tadını çıkarmak için çıkıyorsan da kutsal denilebilecek bir zaman geçireceğiniz aşikar birlikte..

Bu seyahat iş amaçlı bile olsa, müşterinle aranda geçecek olan konuşmaların neticesi epeyce verimli..İş kontrat imzalamaya gelecek olursa, 27 -28 Mayıs’a kadar bir kaç gün beklemende fayda var..

Koçlar İçin Önemli Tarihler:

En romantik günler: 5,6,10-12,16-17,25 ve 31 Mayıs..27-28 Mayıs’a yakinen dikkat..Her ikisi de harikulade günler..

Tutulmanın bir neticesi olarak gelir artışı ya da nakit akışı konularında 9 Mayıs’tan itibaren on gün sonrasına kadar gelişmeler elde edebilirsin..Güneş tutulmaları son derece güçlüdür ve sıklıkla da yeni kapıları aralarlar..

1 Mayıs tarihinde, eylem planın konusunda seninle aynı fikirde değilmiş gibi görünen bir arkadaşın (iş/duygusal vb.) dolayısıyla kaygıya düşebilirsin..

Gelecekte daha iyi ve büyük işler yapabileceğini düşünen bir VIP sayesinde kariyer gelişimi yaşayabilirsin..

18 Mayıs tarihinde yalnız Koçlar aşkı bulabilirler..

20 Mayıs tarihinde bir VIP’yi sinirlendirmemeye bak; kariyerini incitebilir bu durum..

25 Mayıs dolunay tutulması yurdun dört köşesine seyahate gönderebilir seni.

Şayet üniversiteden yanıt beklemekteysen ya da bir sınav, başvuru ya da tez sonucu bekleyişin varsa, 25 Mayıs’tan daha geç olmamak üzere beklediğin haberleri alabilirsin..Haberler iyi..

27 Mayıs tarihi beş yıldızlı bir gün; seyahat etmek, yazmak ve her türlü görüşmeler için harikulade bir gün..İyi bir kelepir bulabilir ya da özel bir tüyo alabilir veya kardeşlerinden birinden yardım görebilirsin..

Bir diğer beş yıldızlı gün de 28 Mayıs..Güzel finansal gelişmeler var..Bir iş ortağı ya da iş birlikçin varsa, bu kişiden de istifade ediyor olabilirsin..

Tüm ay boyunca para harcama ihtiyacında artış var..

31 Mayıs – 13 Temmuz arası dönemde olağandan daha fazla yollarda olacaksın..Yazma yoluyla hayatını idame ettirmekte isen, gelecek olan epeyce iş var bu sıralar sana..

Boğa Burcu: Mayıs ayında dünya senin istiridyen ve aynı zamanda yılın en iyi dönemi de olabilir senin için..9 Mayıs’tan itibaren gününü gün etme ve işleri uzun zamandır hayal ettiğin biçime sokma adına kayda değer bir şansın olacak..Olayların gidişatı üzerinde olağandışı bir biçimde sadece kısa bir zaman penceresi boyunca kontrol gücün olacak..Şayet ellerini önünde birleştirip dünyayı kollarının üzerinde tutup kaldırabileceğin bir zaman var ise, o zaman bu zaman işte..

Ay kutsal bir biçimde başlıyor ama kapıların ardına kadar açılması 9 Mayıs tutulmasından sonraya kalıyor..Bu tarihten sonra takıma liderlik ederek fırsatları keşfetme zamanı..Kimsenin peşinden gelmesine ihtiyacın yok, tek başına uç ve senin için en önemli bölgeleri keşfe devam et..Bir yıl ya da daha uzun süreyle devam edecek olan önemli bir döngüye başlıyorsun – çaban sonsuza değin sürebilir..Azminin hayatını ne denli şekle soktuğuna şahit olacaksın..

Finansal fırsatlarda da artış var, 25 Mayıs tutulmasıyla daha da berraklaşacak her şey..Bu tarih itibariyle eline büyük bir ödeme geçebilir..Yine de sözleşme imzalaman filan gerekecekse fazlaca soru sormayı ve gerekli görürsen yedek veri talep etmeyi ihmal etme..Şayet konu ücretse, Haziran’ın başlarında anlaşma tamamına erebilir ve nihai sözleşme seni ziyadesiyle memnun edebilir..25 Mayıs tutulmasının hemen ardından, 28 Mayıs günü yılın en harika günlerinden biri olacak senin için..27 Mayıs günü de özellikle finansal gelişmeler ve anlaşmalar dolayısı ile muazzam bir gün..

Bir iş ortağı ya da işbirlikçinin muhalefeti dolayısı ile hayal kırıklığı yaşayabilirsin..Bu kişiyi gelişimin adına bir engel olarak görüyor olabilirsin – sana göre fazla monoton ya da tutucu olabilir..Bu durumda bu kişinin itirazlarını susturman gereği hissedeceksin, belki de ilerleme konusunda özgür olmanın öncesinde bir dizi ikna edici hususu dikkate alarak yapabilirsin bunu..Yine de, bu kişinin akıllıca tavsiyeler önerme ihtimali de mümkün..Bunun doğru olabileceğine ihtimal veriyorsan, bu kişiyi dinle ve söylediklerine reaksiyon ver..Bir bak bakalım bu kişinin perspektifini kendi seçeneklerine uydurabilecek misin..

Doğum günün Nisan’ın sonuna düşmekteyse, üzerindeki pekçok baskı unsuru ile birlikte sıkıntı hissedebilirsin..Seni ve içerisinde bulunduğun durumu anlayan kimse yok ise kendini izole olmuş hissedebilirsin..Bu geçici bir süreç ama totalde dokuz ay sürecek olan ağır bir his yaratabilir sende..Günlük sorunlarla başa çıkabilmenin bir yolunu bulabilmek sana kalmış..Neticede kendi gücünün derinliğini, azminin gücünü ve her şeye çare bulur yanını keşfedebilirsin..Asla aynı olmayacaksın – daha olmadığın kadar yeni ve gelişmiş olacaksın..

Boğalar İçin Önemli Günler:

En romantik tarihler: 4,9,10,18,27,28 ve 30 Mayıs..

Bağlı bulunduğun zaman dilimine göre 9 ya da 10 Mayıs tarihli tutulma, yaşam seyrinde önemli bir ana işaret edecek..Yepyeni bir yaşama doğru kapıları aralayacaksın ve eski hayatının tarihin derinliklerine gömüldüğünü göreceksin..

Bu ay istisnai bir kontrol gücüne sahipsin..Dünya değişmekte ve onunla birlikte sen de değişmektesin!

16 Mayıs’a dikkat et; birşeyleri açığa çıkarabilir bu tarih ve bir atılım sağlayabilir..

18 Mayıs tarihi eğlence ve romantizmle dolu bir gün..

25 Mayıs’a doğru aklın fikrin finansal meselelerde olacak..Bir kişi ya da kurumla finalize deceğin bir anlaşma var; bir banka ya da kredi kartı şirketi olabilir bu..Ya da pek yakında ortaklık kuracağın bir kişi ya da şirketle ilgili bir oluşum karara vardırılabilir..

Yılın senin için en iyi günlerinden biri de 28 Mayıs; bu tarih itibariyle ya da bu tarihten itibaren iki gün içerisinde bir nakış akışı görebilirsin..

İkizler Burcu: Mayıs ayı seni derin tartışmalar içerisinde, perde arkasında stratejik çalışmalar yaparken buluyor..Mayıs’ın ilk kısmı oldukça şahsi, kendine düşünmek ve gündelik hayatında ne gibi yansımalar yapabileceğine ilişkin ayrıca bir sonraki adımının ne olacağına dair çıkarımlarda bulunabilmek için kapalı kapılar ardında bırakıyorsun kendini..Şayet bir kitap ya da tez yazmaktaysan veya araştırma yapmaktaysan, verimlilik adına bir elektrik santrali gibi olma kabiliyetinde olacaksın zira konsantrasyonun yüksek olacak..Mayıs’ın ilk üç haftası projen üzerinde yalnız çalış..9 Mayıs’tan itibaren on gün boyunca yeni ay tutulması bu meselelere ekstra önem verecek..

Kendin için tıbbi bir prosedür planlayabilir ya da sevdiğin bir arkadaşın ya da operasyon geçirecek olan bir akrabanın çağrısı üzerine onlara yardımcı olabilirsin..Şayet olacak olan şey bu ise, şu sevgili akraba ya da arkadaşın senin öğütlerin ve götüreceğin besleyici yiyecekler ve neşeli sohbetin için sana müteşekkir kalacak..

Mayıs’ın sonlarına doğru ay değişim gösterecek, olay ve konuşmaların gidişatı konusunda daha fazla kontrol sahibi olacaksın..25 Mayıs dolunay tutulması ile ciddi bir ilişki konusunda bir karar alacaksın..Yalnız ve yalnız kendi başına vereceğin her türlü karar sana büyük bir güven aşılayacak..Haziran senin için büyük bir ay olacak – seçimlerinden ötürü mutlu ve güvende hissetmen için her türlü nedenin var..

25 Mayıs tutulması ile yayılacak olan bir karışıklık var ki, kaçınılmaz ve kati kararlar vermeden önce tüm gerçekleri bildiğinden ve bildiğin herşeyin aklına yatmış olduğundan emin olsan iyi olur..Ay tutulmaları sonrası olup biten şeyleri tersine çevirme şansın yoktur..Duruma yanlış perspektiften bakıyor olabilirsin, o yüzden ille de bir karar vermen gerekecekse (ki öyle de gözüküyor), biraz daha eşeleyip soru sorabilmek adına zaman kazanmaya çalışsan iyi olur..Bir avukat kilosunca altın değerinde olabilir ayın sonunda..Ne yapman gerektiği konusunda tanıdık ve arkadaşları dürtmekte fayda var; çevrendeki birinden beklenmedik bir şans gelebilir..

27 ve 28 Mayıs günleri de iki fazladan güzel gün..O günlerde cereyan edecek tüm gelişmeler olumlu; Aşk, para, gayri menkul anlamında bir buluş ya da gizli bir arzuya ilişkin bir gelişme bu iki günden birinde senin olabilir..

İkizler İçin Önemli Günler:

En romantik günler: 10,11,12,16,17,27,28 ve 29 Mayıs..

9 Mayıs tutulması bir sırrı günyüzüne çıkarabilir..Bu ayrıca kapalı kapılar ardında son derece verimli olacağın bir döneme de işaret ediyor..Yalnızlık şimdilerde sana kendi iç sesini duyuruyor ki bu olumlu bir gelişme..Sezgilerin hat safhada..Kapalı bir yerde tutulan bir akraba ya da arkadaşını ziyarete gidebilir ya da kendin için tıbbi yardım arayışında olabilirsin..

10 mayıs – 2 Haziran arası dış görünümüne çekidüzen verebilir, yeni bir kaç parça satın alabilirsin..

9 Mayıs tutulmasına ilişkin olarak verilen tüm ilgili ana başlıklar için gözün 16 Mayıs’taki gelişmelerde olsun..

25 Mayıs tutulması sana hayatındaki o özel kişiye ömür boyu bağlanmak isteyip istemediğin konusunda nihai kararını verdirecek..Zaten evliysen de, yeni vaatler peşinden gidebilirsin..

Hemen her şey konusundaki en harika günlerden biri de 27 Mayıs; bu tarihi bir hayalini geliştirmek için kullanabilirsin..

28 Mayıs da resmen bu dünyadan değil! Olağanüstü romantik bir gün olacak..Yeni giysiler ve mücevherler almalı ya da kendini daha çekici bir hale sokmak için birkaç adım atmalısın..

31 Mayıs – 13 Temmuz arası ise senin için hayati bir periyod..Önceliklerini sıraya sokmaya hazır ol çünkü yıldızlara erişme şansı geçecek eline..

Yengeç Burcu: Sosyal yaşamın Mayıs ayında tam gaz gidiyor ve işler senin bu aydan beklediğinden çok daha ilginç olabilir..Geçen ay, Nisan’da, kariyer yaşamın epeyce fokurdadı ve muhtemelen nefes alacak vakit bulamadın..Mesleki gelişmeler heyecan verici olmuş olabilir ancak muhtemelen yorucu da oldu..İlerleme sağlamak adına baskı hissetmiş olabilirsin, hazır bile hissetmedin belki karşına çıkan onca fırsat karşısında..Eğlenmeye ihtiyacın var ve bu ay çokça eğlence bulabilirsin..

Tempoda çarpıcı bir değişiklik söz konusu..Pek yakında arkadaşlarının oldukça önemli hale geleceklerini göreceksin ve bir dizi yeni insan da yaşam sahnende belirmekte..Çemberi genişletme vakti sevgili Yengeç..9 Mayıs tutulmasında evren gayet net konuşacak..Senin durumun açısından, zaman içerisinde edindiğin arkadaşlar, eş dost ve tanıdıklar ve şimdilerde tanışacakların, yazgını tetikleyecek..Geçmiştekilere elin ne kadar uzanmış ise o denli yardım göreceksin şimdilerde..Yine de bir kaç yeni arkadaşlık daha kurmak üzeresin – onları yaşamına buyur et..

Gördüğün gibi, bu ay yüzünü dünyaya dönmen akıllıca olacak..Kulüp ve sektörel toplantılara katıl, arkadaşlarını öğle ve akşam yemeklerine davet et ve epeydir görüşmediğin şu ahbaplarınla irtibata geç..Sosyal medya açısından da epeyce şanslısın, favori platformunu seç ve ortak ilgi alanlarınız üzerinde insanlarla çevrimiçi irtibata geç..Daha fazla arkadaş edinmen duygusal tablon açısından da yardımcı olacaktır sana..Şayet yalnızsan, arkadaşların bu ay en nihayetinde senin “tipin”i bulduracak ve tanışma fasıllarına gireceksiniz ama şayet evliysen, eşinle eğlenceye doğru topuklayacaksın – eğlence tüm ilişkileri güzelleştirir..

Bu sene bu ayki gibi bir ay görmedin yıllardır, bu ayın senin açından güzel bir dönüm noktası olduğuna inancın olsun..Seni bekleyen yaldızlı fırsatları kaçıracak olursan pek yazık olur..

25 Mayıs’ta, bir dolunay tutulması söz konusu ve işle alakalı bir durum tam olgunluğa eriyor..Ay tutulmaları sıklıkla bir şeyleri nihayete erdirir ve bu seferki büyük bir görev ya da esaslı bir müşteriyle olan bir ilişkiyi sona erdirebilir..Şu da mümkündür ki bağlı bulunduğun birinin farklı bir iş dolayısıyla ayrılacağını işitebilirsin..Bu kişi sana işte ya da evde yardımcı olan biri olabilir, bakıcı ya da temizlik işlerindeki yardımcın ayrılma kararı almış olabilir misal..Tutulmalar böyle gelmiş böyle gider tarzı varsayımlarımızı sarsarlar ve bizi yeni ve beklenmedik koşullar karşısında esnek olmaya zorlarlar..

Bu ayki hayat dolu ve mutlu güneş tutulması geçtiğimiz ayki gerçek aşk hanene düşen o ciddi 25 Nisan tutulmasına iyi bir tezat..Gerçekten kasvetli bir dönemdi ve birlikte olduğun insan hakkında düşünüyordun geçen ay..Sonsuza kadar birlikte olup olamayacağınız üzerine ya da en azından bu ilişkin nereye gitmekte olduğu üzerine konuştunuz..Şayet mutlu değildiyseniz, ayrılık kararı almış olabilirsiniz..Doğru cevap burada değil – senin için sadece tek bir doğru cevap var..(Ç.N. Yani Suzan Abla durdun durdun böyle hayır mı şer mi belli olmayan bir yerinden tutturdun bu sefer hadi bakalım..Sayende bir ay boyunca oturup bunları düşündüm durdum..Yine de bir yanımın kıyamadığı bir garip bağlanmışlık hali, değişim direnci ya da kurtarıcılık (!) misyonuyla kendimi haybeden oyalamakta kolayını buldum; en nihayetinde geldim mi ister istemez dediğine; geldim..Ölüm var mıymış ucunda; yokmuş..Sen soktun sen çıkar Suzan Abla ne diyeyim..Büyüksün! :))

Düşüncen ve algın tutulma zamanı bulanabilir, o yüzden şayet sana raporlama yapan biriyle ya da bir projeyle ilgili br şeylerin ters gitmekte olduğunu keşfedecek olursan, karalar bağlamadan önce bil ki tutulma dolayısıyla birşeyleri yanlış görmüş olabilirsin..Bu kişiye açıklama yapması için bir şans daha ver ve onu yargılamak için acele etme..Tutulma zamanı antenlerini açık tutmanda fayda var..Daha fazla bilgi istiyorsan, ihtiyaç duyduğun tüm yanıtları almış olduğuna emin olmadan hiçbir konuda mutabakata varma..

Öte yandan, son zamanlarda başından geçen bir sağlık durumunun nihai bir noktaya ulaştığını görebilirsin..Misal, fizik tedavi sürecin sona erebilir ya da başından bir operasyon geçmişse dikişlerini aldırmaya gidebilirsin..Test yaptırmaya gitmişsen de teşhiste bir zorluk ya da yanlış teşhis gibi bir durumla karşılaşabilirsin..Bu yüzden ikinci bir görüşe başvurman faydalı olacaktır..Öte yandan, alacağın ilacın dozuyla ilgili bir sorunla da karşılaşabilirsin, aman dikkat..Şayet genel itibariyle ilaçlara karşı güçlü bir reaksiyon gösteriyorsa bünyen, doktorundan sana daha düşük dozda ilaç yazmasını ya da farklı bir ilaç daha yazmasını isteyebilirsin..Aldığın ilaçların yan etkilerini de öğrenmen de fayda var..

Yengeçler İçin Önemli Tarihler:

En romantik tarihlerin: 3,4,10-12,22,23,27,28 ve 30 Mayıs..

Sosyal açıdan, 9 Mayıs tutulmasının bir sonucu olarak bu tarihten itibaren iki hafta boyunca oldukça rağbette olacaksın..Bu ay tecrübe edeceğin olaylar açısından bir arkadaşın önemli bir odak olacak..Arkadaşların hayatının gidişatını değiştirebilirler!

Etrafındaki yeni insanlardan oluşan çemberi genişletme adına motive edecek unsurlar var seni..16 Mayıs’a dikkat, bu trend göz alıcı hale gelecek..

25 Mayıs dolunay tutulması işyerine pek çok yeni durum getirebilir..Yeni görevler, bilgisayarlar, astlar ve meslektaşlar çıkagelebilir..Evde yeni bir bakıcı ya da temizlikçi (ya da muntazaman ödeme yapmak durumunda olduğun bir başkası) ihtiyacı doğabilir; bu kişi yeni bir iş için yanından ayrılabilir..

Şayet bir sağlık problemi ile uğraşmakta isen, 25 Mayıs tutulmasında bu rahatsızlık önemli bir dönüm noktasına gelebilir..Teşhis koydurma ihtiyacın var ise, doktorunun senden bir kaç test ve hatta bazılarını tekrar tekrar yaptırmanı isteyeceğini görebilirsin..

Aslan Burcu: Kendine kariyer anlamında isim yapabilmek adına benzerine nadir rastlanan türden bir fırsatla karşılaşacaksın sevgili Aslan..Bu ay kariyer gelişimi adına 2013’ün en kritik ayı olacak senin için..9 Mayıs tutulmasını takiben on gün içerisinde aksiyon almaya hazır hale gelmeli ve rüyalarının mesleğini kendine amaç edinmelisin – evren bu işe sahip olmanı istiyor ve yapman gereken tek şey peşinden gitmek..

Zaten sevdiğin bir pozisyondaysan ya da yine sevdiğin kendi işini yapmaktaysan, bu ay harikulade başarı potansiyeli olan bir fikirle çıkagelebilir ya da bu anlamda bir başlangıç yapabilirsin..Cesur hamleler için de hazırsın esasında..31 Mayıs’a kadar büyük bir kariyer zaferi yakalayabilirsin, o yüzden planlamanı yapmaya başla ve cesaretini de bileyerek gayretle atıl..

Plan ellerini direksiyonda tutup gözünü yoldan ayırmamak..İlk üç hafta boyunca sosyalleşmenin seni kariyer hedeflerinden alıkoymasına izin verme..Ay sonunda adım atmaya başlayıp tozlarını silkelemen adına gerekli tüm fırsatlar eline geçmiş olacak..

25 Mayıs tutulması, seni duygusallık üzerinde düşündürtecek ve yeni biriyle tanışman ya da birlikte olduğun kişi hakkında karara varman olası..Tutulmalar saklı kalan bilgileri gün ışığına çıkarır o yüzden seni şaşırtacak haberler alabilirsin..Haberler mutluluk verici olabileceği gibi pek de mutluluk verici olmayabilir de; bu tamamen şu anki koşullarına bağlı ve farkında olsan da olmasan da bir süredir ilişkinin girmiş olduğu yönelimle de ilgili olabilir..Öte yandan şu da mümkündür ki düşüncelerin gebe kalmaya ilişkin ya da hali hazırda sahip olduğun çocuğa ilişkin olabilir..

25 Mayıs tutulmasından bir süredir üzerinde çalışmakta olduğun yaratıcı bir proje de bitmiş haliyle ortaya çıkabilir – ve finansmanı sağlanmış olarak da..

25 Mayıs tutulması sen ve duygusal anlamdaki partnerinle aranda parayla ilgili bir görüşmeyi de beraberinde getirebilir ya da bir gebelik veya sahip olduğun çocuk da olabilir mevzuu..Şu da mümkündür, bitirme aşamasında olduğun yaratıcı bir projeyi de ilave edelim buna..Bu tartışma komplike veya stresli bir hal alabilir..Yine de, yabancı insandan, belki de aksanlı ya da şiveli konuşan bir insanın yardımı dokunabilir..Her türden yasal aksiyon da senin adına olumlu geçebilir – belki de bir markayı kayda geçireceksin..Şu da mümkün, spontane biçimde gerçekleştireceğin bir seyahat anında ve uzun vadede sana oldukça yarar sağlayacak bir şekle girebilir..

27 ve 28 Mayıs tarihlerinde işler her anlamda iyi gidebilir..Bir koşulla; acele etmeyecek ve meselelerin üzerinde bir parça daha düşünme payı ayırırsan..

Aslanlar İçin Önemli Tarihler:

En romantik günlerin: 6-7,10-12,16-17,18,25,27,28 ve 31 Mayıs..

9 Mayıs tutulması le birlikte kariyer yaşamın alevler saçıyor (iyi anlamda) – bu senin için yeni bir işgörüşmesi adına 2013’ün en parlak dönemi..Fırsatları iyi kolla ve tüm teklifleri ciddi biçimde değerlendir..Başında yıldızlardan bir taç var adeta bu tutulmanın etkisi ile..

16 Mayıs’a dikkat..Büyük bir kariyer fırsatı tetiklenebilir..

Şayet birlikteliğin yoksa yeni bir aşk macerası başlayabilir 25 Mayıs’ta ya da bu tarihe yakın günlerde..Bu dönem senin için önemli bir dönem, yineliyorum..

Arkadaşlar ay başından itibaren daha ön planda olacaklar senin için..

10 Mayıs – 2 Haziran arası dönemi spa (Ç.N. Latince karşılığı “sudan gelen sağlık” mış Spa’nın), güzellik salonları ya da kuaför ziyaretleri için ve dolayısıyla da görünümünü “upgrade” etmek için elverişli bir dönem..

Başak Burcu: Hayatın gerçekten çok tatlı olacağına ilişkin kozmik gelişmeler var..Tüm bu gelişmeler sanki seni mutlu etmek için el ele vermiş birer şeker minik akraba gibi..Yaşamın pek çok alanı aktif hale geçmek üzere ve bir dizi yarar sağlamak üzere..Şimdilerde muhtemelen iş amaçlı denizaşırı seyahat edebilirsin ya da bunun vatandaşlık, göçmenlik veya pasaportluk bir durumla alakası olabilir..Şayet bir gönül işiyle ilintili ise bu seyahat, 5-6 Mayıs’a denk gelen haftasonu git..Hatırlanası bir haftasonu olacağı garanti..

Alternatif biçimde, Mayıs’ın başlarında kendini önemli bir teze ya da muhtemelen üniversite eğitiminin bir parçası olarak detaylı bir rapor yazmaya verebilirsin..Başaklar iletişimle ilgili konularda oldukça kabiliyetli olmaya meyillidirler o yüzden bir kitap, internet gibi yazılı mecralarda ya da TV, radyo ve benzeri bir yayın projesi üzerinde çalışıyor olabilirsin..Tüm bu alanlarda özellikle de 9 Mayıs ve bunu takiben on gün içerisinde oldukça başarılı olabilirsin..Şayet başında mahkemelik yasal bir durum varsa, diğer tarafça da onaylanmış bir yerleşim fikri ya da lehine bir nihai karar çıkması anlamında son derece şanslı da bir dönem bu..

Mayıs sonunda haberler daha da iyi..Kariyerinde büyük anlamda bir hareketle var..Bu yıl içerisinde karşına çıkmış ve çıkacak olan en iyi mesleki fırsatlar söz konusu – yıldızlara eriştiğini hissedebilirsin..Amaçlarını bir gözden geçirip şayet gerekli görecek olursan güncelleyebilirsin..Şimdi ve özellikle de gelecek ay, üst düzey bir yöneticinin kulağı sana hayallerine erişmen konusunda yardımcı olabilme isteği ile sende olacak..mesleki konular üzerinde büyük ve cesaretli bir biçimde düşünülecek bir zaman varsa o da bu zaman..

25 Mayıs tutulmasında evine ve aile meselelerine odaklanmış olacaksın..Mayıs sonu gibi taşınabilirsin veya muhtemelen annen gibi görünen bir aile ferdinden ya da onun hakkında önemli haberler alabilirsin..Ev kredisine, refinansman planına ya da kendi kaynakların dışında bir dış kaynaklı krediye ihtiyaç duymaktaysan, beklenmedik güzel gelişmeler çıkabilir karşına bu anlamda..Bu para için gerekli otoritelere başvur – herşey aleyhine gibi görünse bile yap bunu..Hiç ummadığın bir kaynaktan gelecek olan “Evet” yanıtı ile hoş bir sürpriz yaşayabilirsin..Öte yandan, partnerin bihaber, umutsuz ya da tamamen anlamaktan aciz bir hale gelerek yapmaya çalıştığın şeyi anlamayabilir..Her türden (iş, aşk) partnerlik durumunda olduğun insanların senden bilgi saklamıyor olduklarından da emin ol – resmin bütününü görene kadar yavaşça hareket et..

Başaklar İçin Önemli Günler:

En romantik günlerin: 4,9,18,22,23,27 ve 28 Mayıs..

9 Mayıs tutulması ve bunu takiben iki haftalık bir dönem sana pek çok seçenek ve fayda sunacak..Çok uzaklara seyahat edebilir, sonbaharda devam edecek olduğun üniversiteyi seçebilir ya da uluslararası bir işe başlayabilirsin..Aynı zamanda kolunda bir altın bilezik durumuna gelecek önemli bir medya projesine de başlayabilirsin..Kanatlarını aç ve menzilini genişlet..

25 Mayıs tutulması konutsal bir planını finalize etmenle ya da yazlık bir ev satın alman ya da kiralamanla neticelenecek..Alternatif anlamda ise bir akrabanın endişesine ortaklık edebilirsin..

27 ve 28 Mayıs tarihlerinde kariyer, prestij ve şan hanen şenleniyor..28’inde bir projeye bağlı ücret ya da maaşını ilgilendiren güzel haberler var..

Terazi Burcu:

Teraziler hiç şüphesiz muazzam derecede baskı altında hissetmekteler, tüm diğer burçlardan daha fazla belki de..Pek çok insan gezegenlerarası meydan okuyuşlardan hayatlarının belli dönemlerinde etkilenmekteler ancak sendeki durum biri diğerinin ardından şeklinde..Bu gerçekten çok önemli ve özellikle bu etkileri diğer Terazilere nispeten daha önce hisseden eylül doğumlu bir Terazi isen soluklanmaya bile vakit bulamamış olmandan ötürü de oldukça talihsiz bir tesadüf..İyi tarafı ise, tüm bu zorluklarla tek seferde uğraşıyor ve onları yine tek seferde aradan çıkarıyor olman..Bu bahsettiğim kozmik süreç oldukça ayrıştırıcı bir durumdur ve herşey bittiğinde de sıklıkla kişi üzerinde duygusal ya da fiziksel/maddi anlamda bir iz bırakır..2039’a kadar bu anlamda rahatsın neyse ki..Öte yandan bu kozmik süreç (Ç.N. Susan Miller uzan uzadıya Satürn-Güneş ve Uranüs arasındaki marazdan bahsetmiş ama ben ne okumayı seviyorum bu tür kısımları ne de çevirmeyi! O yüzden kozmik olay deyip çıkıyorum işin içinden!) “hayatta bir sefer”lik sınavları beraberinde getirir ve o oyunlar şu an gösterimde zaten..Detaylar hakkında konuşacağız, okumaya devam et..

Bu kozmik olay neticesinde yakın bir ilişkin dengesiz/kararsız bir duruma geldi ya da gerçekte olan şey bu değilse, sağlığınla ilgili geçici ama ciddi bir takım kaygılar yaşayabilirsin..

Nisan ayında muhtemelen partnerlerinin enteresan tavırlarına şahit oldun ve bu illaki duygusal anlamdaki partnerini ifade etmiyor olabilir..Bu kişi senin iş ortağın, aracılık eden biri veya işbirlikçi gibi birebir bağlı olma durumunu ifade eden yakın bir iş ilişkisi ile bağlı bulunduğun biri olabilir..

Şimdi de sana biraz Satürn ile Uranüs arasındaki farklılıktan bahsedeyim..Satürn bize yeni amaçlara ulaşabilmeyi, yükü altına girdiğimiz şeylerin bizim kabiliyetimizi aşan şeyler olduğunu öğretir..Satürn bizden büyük hayat sorumlulukları almamızı ister ve bir dizi test ve meydan okuma ile istek ve kararlılığımızı sorgular..Satürn’le işin bitti ve Eylül 2039’a kadar işiniz olmayacak onunla..Aslına bakarsan, Satürn’ün ikinci seyahatleri daima daha kolay geçer çünkü Satürn olgunluğu ve büyük yaşları yönetir ..Gençken, Satürn’ün sınavlarını zor ve sınırlayıcı hissedebilirsin zira..

Uranüs daha farklı çalışır..Uranüs aniden ve uyarı yapmaksızın yapar vuruşunu; gençlik, merak, yaratıcılık, tecrübe, isyan ve

nev’i şahsına münhasır tavırları yönetir bu gezegen..Söylediğimiz gibi bu süreç hayatımız boyunca sadece bir kez şahit olacağımız türden bir durum zira Uranüs’ün yörüngede dönüşü 84 yıl sürüyor..Eylül doğumlu tüm Teraziler böylelikle Uranüs’ün sınavından direkt geçmiş oldular; öyle ya da böyle!

Şimdi gelelim Mayıs ayına..Ayın -ve tutulmaların- ana teması Teraziler için para olacak bu ay..Geçtiğimiz aylarda nakit akışında farkedilir bir daralma olduğu için bu haberler iyi senin için..Şimdilerdeyse daha akıcı bir hal alacak para akışı senin için ve damdan düşer gibi de bir fırsat çıkacak karşına gelirini artırabilmen adına..

25 Nisan tutulması karmaşık bir takım sonuçlarla birlikte parasal bir meseleyi de doruk noktasına taşıdı..Bir hesabı kapamak adına yüklü bir çek göndermen gerekmiş olabilir ya da ev ya da araba gibi bir şey satmış ve oradan gelecek paranın bir an evvel eline geçmesini bekliyor olabilirsin..Öte yandan çok pahalı bir şey satın almış olma ihtimalin de var..

Aldığın kararlar büyük ağırlığı olan ve uzun dönemli netiler doğuran cinsten kararlar olabilir..Geçtiğimiz ay bu gerçekliğin farkına varmış gibi görünüyorsun..Öte yandan bu tutulma sana bir şekilde ilham da vermiş olabilir – geleceğinin nasıl olacağına ilişkin öngörü ve fikirlerden bahsediyorum..Sosyal bilimciler der ki ne kadar gerçekçi düşler kurarsan, o denli kavuşma şansını haizsin bu düşlere..

Ay tutulmaları dolunay tutulmalarıdır ve sıklıkla da anılarla ve içli duygularla yüklüdürler..Dolunaylar işleri bir nihayete erdirir..Hayat sona erişlerle ve taze başlangıçlarla doludur..Bir tutulma sonrası gelişim ve üretkenlik görme şansınız vardır kendinizde..Tutulmalar sizi daha iyi bir yere varmanız adına da desteklerler..25 Nisan civarı tüm teraziler bir şekilde bu tutulmanın etkilerini yaşadılar..

Tutulmalar bir şeyin gücünü de sınarlar – tutulma zayıf bağlantılara rast gelmediyse senin yaşamında, bu süreçten vukuatsız biçimde geçmiş olabilirsin..

Mayıs ayı iki tutulmayı daha beraberinde getirecek ve gelişmeler kalbin için de aklın için de daha kolay olacak bu sefer..Bağlı bulunduğun saat dilimine göre 9 ya da 10 Mayıs’a denk düşüyor ilki..

Yüklü miktarda bir para talep edebilirsin..Bu yüklü miktarı bankadan ya da sigorta şirketinden istirham ediyor olabilirsin..Üniversite bursuna başvurabilir ya da bir miras meselesi ise uğraşıyor olabilirsin..Şayet başında bir boşanma durumu var ise, mal bölüşümü konularında görüşmelere başlayabilirsin şimdilerde..

17 Mayıs tarihine dikkat, bir atılım söz konusu olabilir..

Gayri menkul işlerinde de yasal ve hükümet cephesindeki süreçlerden yana şanslısın bu ara..Gayri menkul konusu önemli bir gündem maddesi olacak, bir eve ilişkin olarak ne yapılması gerektiği üzerinde finansal kararlar almakta isen bu açıdan da iyi durumdasın..

Netice itibariyle bıçak altına yatmak gibi bir düşüncen varsa, bunu bir sebepten ötürü şu an yapman gerekebilir..Kendini onsuz daha iyi hissedeceğin bir şeyin senden alınması tarzında bir operasyon bu..

Üçüncü tutulma ise bir dolunay tutulması ve 25 Mayıs tarihli bu tutulma seni kısa bir seyahate gönderebilir..25 Mayıs tarihinde önüne imzalaman gereken bir takım kağıtlar da gelebilir ve bunları bir kez de avukatınla birlikte gözden geçirmeyi isteyebilirsin..

Bu tutulma vakti kız ya da erkek kardeşinden de bir takım haberler alabilirsin..Muhakkak kontrol et – ilginç bir şeyler duyabilirsin..

Şayet 27 Eylül doğumluysan, bu tarihte ya da bundan 5 gün önce ya da sonra, bu bahsettiğim tarihte olacak olan şeyden sen de istifade etmenin yollarını bulabilirsin..

Gelecek ay denizaşırı seyahatler gerçekleştirebilirsin; ya da en azından uzak mesafeli ..Öte yandan vize, yeşil kart, pasaport konularında haber beklemekteysen de şimdilerde alabilirsin beklediğin haberi..Bu tutulma itibariyle alacağın tüm haberlerin olumlu olacağını düşünüyorum..

24-27 Mayıs ise bahsettiğim tatil için en uygun haftasonu..Ertesi gün yani 28 Mayıs ise, yılın en iyi günlerinden birine denk geliyor..Bu tarih 27 Mayıs gelişmeleri ile de ilintili olarak maddi konularda olduğu kadar gönül işlerinde de iyi haberler getirebilir..Yeni eşyalar satın alma arzusuyla alışverişe çıkabilir ya da bir iş günü sonrası SPA uygulaması yaptırabilirsin..O gün kendine karşı biraz savurgan davranmaktan kaçınma..İşlerin gidişatı seni oldukça heyecanlandıracak..

Akrep Burcu: Mayıs ayında en iyi bahsin, kendi başına başarabileceğinden daha büyük bir şeyi ortaya koyabilmek adına başkalarıyla işbirliğine gitmen..Bu demek olabilir ki bu güzel ay sona ermeden nişanlanabilir ve hatta evlenebilirsin ya da bir tür iş ortaklığı kurabilirsin..Öte yandan iş açısından, amaçlarını onurlandıracak alanlarda sana tavsiye ve öğütlerde bulunması adına bir uzmanı işe alabilirsin..Şimdilerde bir araya geleceğin tek bir kişi ile şansının bir anda dönmesi mümkün, o yüzden tek tabanca yoluna devam etmek yerine biriyle ya da bir kuruluşla güç birleştirmen menfaatine olur..

Buna göre yeni bir avukat, muhasebeci, hesap uzmanı, finans uzmanı, temsilci ya da reklamcıyla görüşmen mümkün bu anlamda..9 Mayıs ve bu tarihi takiben on gün, bir tür enerji ve aksiyon dönemi olacak senin için..Gecikme ve ertelemeler yok bu sefer – sen de karşı taraf da ileri hamle yapmak isteyeceksiniz..Bazı evraklar imzalaman gerekecekse de imzala, durma..Bana kalırsa bu tarz işlerle tutulmalar arasına birkaç gün koymak en iyisidir yine de..

17 Mayıs günü parasal açıdan büyük bir gün..Hatta bu tarihte şu bahsettiğimiz ortaklığı vücuda getirebilir – ya da nişanlanabilir veya evlenebilirsin.. (16 ya da 19 Mayıs günü de olabilir tüm bunlar)

Yine 27 Mayıs tarihinde imza atmak şeklinde bir söz altına daha giriyorsun..

25 Mayıs tutulması ile gelir kaynağının değişmesi mümkün ve bu değişiklik ya bu ay ya da pek yakında gerçekleşecek olup şimdiki kazancından daha iyi bir kazanç elde etmeni mümkün kılacak..Öte yandan cömert bir ücretli izin, sağlık sigortası, yıllık ikramiye veya cömert bir komisyon oranı gibi konularda bir dizi sosyal hakka kavuşabilirsin şirkette..Çalıştığın yeri değiştirebilir, daha iyi bir işe girebilir veya büyük bir terfi de alabilirsin..Bu bir dolunay tutulması ve bir nihayete veya nihai bir karar aşamasına geleceğinin işareti dolayısıyla..

Sana sunulan tüm finansal önerileri tam olarak anladığından emin ol zira yanlış anlamalara açık bir dönem bu..İhtiyaç duyduğun derecede soru sor ve işin özünü anlayacak ölçüde detaylar üzerinde çalış..Öte yandan, sürpriz bir iş ya da proje çıkabilir aniden karşına ve güzel bir para da kazandırabilir sana ya da tam da vazgeçmiş olduğun esnada işlerin seyri lehine dönebilir..

Akrepler tam kontrol sağlamayı severler ama bu ay en güzeli oturup herşeyin senin adına halledildiğini izlemek..

9/10 Mayıs tutulması ciddi bir iş ya da aşk ilişkisinin kapılarını aralayacak sana..Yeniay yeni başlangıçları müjdeler ve amacına ulaşman haftalar, aylar ve hatta daha uzun vaktini alabilir..

1-9 Mayıs arası dönem hayatındaki o özel insanla etkileşiminin harika olacağı bir dönem..

20 Mayıs’ta oldukça dominant bir insan tarafından zorlandığını hissedebilirsin, serinkanlılığını kaybetmeden dinlesen iyi olur..

25 Mayıs Tutulması, yeni bir pozisyon ya da terfi dolayısıyla bir ücret ya da komisyon artışını beraberinde getirebilir..

Yay Burcu: Alışılmadık biçimde yoğun bir aya hazır ol..Seni motive etme ve tetikte tutmaya yetip de artacak cinsten bir iş yoğunluğu garanti..Kendi işini yapmakta isen, işler hareketli olacak ve başkaları adına çalışmaktaysan da kıyak projeler için üst düzeyin seçtiği isim seninki olacak..
Bu trendi 9/10 Mayıs yeniay ay tutulması başlatacak fakat enerji inşasına ilişkin işaretleri daha ayın başlarında farkedeceksin..İşleri sıkıcı hale getiren tutulmalardan değil bu..Bu sistem içerisinde kendini ihtiyaç duyulan ve takdir edilen bir birey olarak mutlu hissedeceksin..
Öte yandan, çalışma metotlarını modernize ederek daha etkin çalışabilmene imkan verecek türden kozmik desteğin var bu ay..Senin durumunda, bu buluşun isim babası zorunluluk olacak; yapman gereken çok şey varken, bunları gerçekleştirecek zamanın çok az çünkü..
Aysonu senin için son derece önemli olabilir zira dolunay tutulması Yay burcunda gerçekleşecek..Son derece önemli bir şey 25 Mayıs’ta ya da o tarihe yakın bir tarihte, 4 gün eksik ya da fazla, (veya aynı hata payıyla bir ay kadar sonrasına denk gelen günlerde), özellikle de 25 Kasım’da ya da o tarihin yakınlarında doğmuşsan kritik bir aşamaya geliyor..İyi talih gezegeni Jüpiter’in de etkisiyle bu ay bir nişan, hatta bir evlilik ya da resmi bir iş ortaklığı gözüküyor senin için..Öte yandan pratik şekilde düşünemediğine ilişkin de bulgular var..Bu saydığım münasebetlerden biri dahilinde biraraya geleceğin kişiye dikkat et ve acele etme..Gerek görürsen avukatına bu kişinin özgeçmişinin araştırılması ile ilgili danışabilirsin de..
Şayet bu bahsettiğimiz ilişki romantik düzlemdeki bir ilişki ise ve bekarsan üstelik de birlikte eve çıkma düşünceniz varsa halihazırdaki daire için iki kez düşün..Fikrini değiştirebilir ve ekstra bir daire tutmuş olmayı dileyebilirsin sonradan..Ya da sevgi bağıyla bağlı bulunduğun bir ilişkin varsa veya evliysen, bir ev satın almak isteyebilirsin ve hakikaten de böyle bir durum varsa su kalitesine ve tesisata dikkat et zira sonradan su kaynaklı bir maraz çıkabilir..Yalnızsan tutulma zamanı yeni biriyle tanışabilirsin, iyi görünmeye bak..Aşk ve eğlence adına rüzgar senden yana ve sana her türlü destek olarak yüzüne gülümseme getirecek..

Yaylar İçin Önemli Tarihler:

En romantik günler: 2,5,6,10-12,16-17,18,25,27 ve 28 Mayıs..
9 Mayıs tutulması iş yerinde senin açından pek çok görev ve değişikliği de beraberinde getirecek..Hazır ol – çok meşgul olacaksın..Şirketin yeni yerine taşınabilir, yeni eküpmana kavuşabilirsin veya astın durumunda çalışanlar değişebilir..
9/10 Mayıs tutulması ile cereyan edecek olan gelişmelere ilişkin 17 Mayıs tarihinde ofiste bazı duyumlar alacaksın..
29 Mayıs’ta aşkta dikkatli ol, ısrarlı bir aşık rahatını bozabilir..Pek sakin bir gün olmayacağa benzer..
Ayın büyük anı ise 25 mayıs’ta..Kendini bütünüyle yeni ışık altında görmenle birlikte önceliklerin ani bir şekilde değişebilir..Bu tutulma özellikle yaş günün 25 Kasım yakınlarına düşüyor ise oldukça etkili olacak..
27 Mayıs’ta kariyerinle ilgili güzel haberler var..28 Mayıs da hem iş açısından hem de en yakın ilişkilerin açısından özel bir gün olacak..Arkadaşlarınla çepeçevre sarılabilirsin – mutlu bir zaman..
25-26 Mayıs’a denk gelen haftasonu seyahat için güzel bir zaman olabilir..

Oğlak Burcu: Burç kuşağının en yetenekli öncülerinden biri olarak, çalışkan bir ruha sahipsin ve sabırla yukarılara doğru çıkarak daima topluluk hiyerarşisinde öne geçme arzusundasındır..Bu ay, evren seni PC başından kalkmaya, cep telefonu şarjını prizden çekerek kendini aşka vermeye teşvik edecek..9/10 Mayıs tutulmaları ile birlikte bu ay harikulade romantik fırsatların var görünürde..Yıllardır böylesini görmedin!
Aşka zaman ayırmayacak olursan bu harikulade şeyi kaçıracaksın zira evrene aşkı arzuladığını, onu hakettiğini ve onun için gerekli zamanı yaratmaya istekli olduğunu göstermelisin..Bir ay içerisinde, özel birisiyle tanışma ihtimalin tavan yaptığı sırada yoluna çıkan enerjiyi kullanmaman yazık olur..Mayıs ayının yıllardır gördüğün hiç bir aya benzemediğini sen de farkedeceksin ve 9/10 Mayıs tutulması etkili, dostane ve gönül meseleleri adına sana yeni bir kapı açmaya muktedir olacak..Mayıs ayının ilk üç haftası boyunca ortalarda olmaya bak..Şayet sevgiyle bağlı bulunduğun biri varsa, biriciğinle de epeyce eğlenceli zamanlar geçireceksiniz, ikiniz adına eğlenceli bir şeyler planla iyisi mi..
Şayet bebek sahibi olma yönünde bir arzunuz varsa, kozmik hareketler doğrultusunda gebe kalmak ya da bir çocuk evlat edinmek adına son derece şanslı bir dönemdesin..Yineliyorum, bu enerji benzerine nadir rastlanan türden bir enerji – şayet çocuk isteğin varsa bundan tam olarak yararlanmaya bak..Yeni aşkını bulmak, bebek sahibi olmak ya da sahip olduğun evladınla daha fazla vakit geçirmek gibi bir düşüncen varsa kafanda, özel yaşamını zenginleştirmek adına bundan daha iyi bir ay bulamazsın..
Bu ay sana romantizmi getirecek olan aynı gezegenler sana kendin adına yaratıcı bir şekilde isim yaratman adına da şans getirecekler..Bir fikir ya da projeyi geliştirebileceğin bir ay varsa o da bu..Düşüncen üzerinde tek başına kafa yormaya vakit ayırman gerek ki sonradan bu çabalarının etkileyici neticelerini alabilesin..
Mayıs ayının son haftası gibi, o büyüleyici romantik evre yavaş yavaş etkisini yitirecek ve iş daha aktif bir hale gelecek hayatında..Mayıs ayının ilk üç haftası boyunca tadını çıkardığın o şiirsel atmosfer, karşına çıkacak olan bir dizi ivedi proje ve görevle kendini daha dünyevi endişelere bırakacak..O zamana kadar, kendini ayın büyük bir bölümünde seni sarıp sarmalayacak olan aşkın büyüleyici sihrine bırak..Seni şımartıp mest edecek bir şey daha var; şimdilerde hayatına girecek olan o kişi ya da (birlikteliğin varsa) duygularını ona karşı güçlendirdiğin o kişi, bir ömür boyu kalıcı olacak şekilde güçlü olabilir..

Oğlaklar İçin Önemli Tarihler:

En romantik tarihler; 3,4,9,18,22,27,28,30 ve 31 Mayıs..
Ay tutulması, sana duygusal romantizmi getirecek güce sahip olacak – bu senin için 2013 yılının aşkı bulma ve kalıcı aşk açısından en uygun ayı olabilir..Bu tutulma hayatını değiştirecek türden olabilir!
Çocuk mu istiyorsun? Gebe kalma açısından oldukça başarılı bir evre bu..
Mayıs başından ortalarına kadarki dönemde yaratıcı projeler de ana sahnede boy gösterecek..Uğraşın üzerinde çalış ve 9 Mayıs’tan hemen sonra 23 mayıs tarihine kadar sunumlara ağırlık ver..
Aşk hayatın açısından da büyük destek göreceksin bu ay..İki yıldır bu anlamda bir yardım görmedin ve dolayısıyla bu olağandışı ay ortalarda görünmeye gayret et..
9/10 Mayıs tutulmasına ilişkin olarak önemli gelişmeler için 17 Mayıs tarihine dikkat..
25 Mayıs dolunay tutulması büyük bir sırrı açığa çıkaracak ya da iş pastandan dilim kapmak isteyen birinin türlü maskaralıklarını keşfedebilir veya iş dolayısıyla takdir görebilirsin..Dikkatli ol..Yine de bu tutulmanın iyi haberleri de var, ani bir fırsatın seni heyecanlandırması gibi..
Bir dizi tetkikten (tıbbi manada) geçmek niyetindeysen de, ister fiziki ister psikolojik bir sorun olsun, 25 Mayıs dolunayından sonrasına atmakta fayda var bunu..

Kova Burcu: Yapılacak işler listende bir gayri menkule sahip olmak, evini dekore ettirmek veya ev ya da aileyle ilgili muhtelif hedeflerin var ve bu ay bunlarla meşgul olmak adına kesinlikle doğru zaman..Ev ve ailenle ilgili her türlü gayede sana gerekli desteği sunacak kozmik güçler arkanda..Bu işlere başlamak için daha ay başından itibaren oldukça kararlı olacaksın ve bu ivme hummalı bir atılıma ulaşacak 9/10 Mayıs tutulması ile birlikte ve on gün daha da sürecek bu tarihten itibaren..Şimdilerde bir emlak alabilir ya da satabilirsin veya taşınabilir, evini yenileyebilir veya evinin görünümünü elden geçirebilirsin..Belki de sadece yeni mefruşat ve porselenler alıyorsun – minik dokunuşlar da bazen büyük etkiler yaratabilir..Şayet ebeveynlerinden birisinin sana ihtiyacı olacak olursa, duruma doğru şekilde müdahil olabileceksin..
Yorucu çaba gerektiren türden bir proje, hem senin tarafında hem de işi verdiğin adamlar tarafında, karara bağlanacak, takvime alınacak ve bitirilecek..Dahil olabileceğin daha görkemli bir fırsat bulamazdın arasan yıllarca – Mayıs ayı gerçekten özel bir ay..Geniş bir ağ ger ve tüm fırsatların üzerine git..9/10 Mayıs tarihli bu tutulma işleri “tam da böyle” yoluna koyacağın tüm azmi ve enerjiyi sağlayacak sana o yüzden sana düşen sadece sıkı biçimde çalışmak..
Bu ay hep iş, sıfır eğlence ayı değil..Tam tersine ayın ilerleyen günlerinde aşk ve romantizm hanende şenlik var..Aşkı bulacak ya da önceden birlikte olduğun kişiyle tadını doyasıya çıkaracaksın hayatın..Yıllar içerisinde Kovaların karşısına dertsiz tasasız bir kaç fırsat çıktı aşk anlamında ama en nihayetinde hakettiğini buldu onlar da..Gelecek ay, 8 Haziran, daha da yardımcı olacak sana bu anlamda fakat sırası da gelmişken, işlerin aysonu itibariyle tam da senin ettiğin şekilde geliştiğini göreceksin..
25 Mayıs dolunay tutulması bir arkadaşına spot tutuyor ve bu kişi destek ya da haber kaynağı biri olabilir..Bu kişi seni tamamen ezip yıkabilir yaptığı şeyle..25 Mayıs’tan beş gün önce ya da sonra, sosyal etkinliklere katılmaya açık bir yapıda olmanda fayda var zira unutulmaz bir etkinlik olup çıkabilir bu..Bu aralar kimseye borç vermemekte ya da tersine kimseden tek kuruş borç almamakta da fayda var..Para bu dönemde, belki de katılım maliyetinden ötürü, bir kaygı kaynağı olabilir – şimdiden kapsamını iyice bildiğinden ve ne kadarlık bir ödeme yapabileceğinden emin ol..
Tutulmalar genellikle büyük hayati olayları işaret eder: liseden ya da üniversiteden mezun olmak gibi, evlilik gibi, doğum gibi, ilk evini satın almak gibi ya da kendi işine başlamak veya büyük terfiler almak gibi..

Kovalar İçin Önemli Tarihler:

En romantik tarihler: 2,5,6,10-12,15-16,17-18,27,28 ve 29 Mayıs..
Bu ay tüm 2013 senesinin konut, emlak veya aile meseleleri ile ilintili konularda düzenleme yapmak ya da iyileşme sağlamak adına en uygun ayı..9 Mayıs tutulması, başarmak istediğin her ne ise, sana planların üzerinde hızla ilerleme şansı verecek..Şayet ebeveynlerinin refahı adı endişe ediyorsan, bunun da çözümünü bulacaksın..Şimdi giriş bu meseleye ve istediğin kadar da zaman tanı bu konuda kendine..
20 Mayıs günü zor bir gün olabilir..Sözleşme imzalamaya ya da önemli toplantılara katılmaya kalkışma..Ayrıca, gizli bir düşman politik bir oyun oynamak suretiyle kendi sonunu hazırlıyor olabilir ..Gardını tut..

ARKASI YARIN..BELKİ YARINDAN DA YAKIN..

About these ads

5 thoughts on “Ağzını Hayra, Gözünü Bayıra Suzan Abla! – Susan Miller Mayıs 2013 Burç Yorumları

  1. Teraziiiiiiii!Detay burç için ilk oy teraziye!
    Ben ikinci dekanat teraziyim ve yükselenim yay,yaş 30’u geçince yükselenin etkisini hissetmem gerekirken hala tam bir teraziyim.Astrolojiye bayılırım,yarışmacı arkadaşlara başarılar :)
    Sevgiler

  2. On kaplan gücündeki bu istek için sıradaki çeviri sevgili sebnemimdunyasi’na geliyor..hemi de tam çeviri ;) Günlerdir pc başına oturamıyorum :S ; çeviriye hemen şu an başlıyorum!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s