Pür Eda, Pür Cefa; Hava Cıva John FriEda..

Ben hayatta üç şeyden nefret ederim: Birincisi, pek namüsait bir mahiyette evin her köşesini bilfiil işgâl eden kablo ağına hem de hiç refleks hareketi göstermeye takatim yok iken takılıp zıplamak durumunda kalmak; ikincisi daha elîm ve vahim olmak üzere, sofradan en son kalkana kalan sofra toplama ihalesini açık ara farkla alıp, bu faslı tek celsede bitireceğim diye tüm tabak çanağı iç içe koymuş çileli mutfak yolunda seyreyler iken -efendime söyleyeyim- kapkacağın arasına kıstırı kıstırıverdiğim çatal kaşığın Konya Kaşık Havası eşliğinde sağa sola saçılması ve üçüncüsü de efendiler, bir öfke krizi anında toplama çıkarma yapma gereği duyulmaksızın satın alınmış olan bir çuval gaip ürünün bin parçaya bölünmüş taksitlerinin her ay gözüme gözüme girerken aklımdan keşkelerin geçmesi..

Az sonra meymenetsizliklerinden dem vuracağım ürünler tamamen şahsî fikir ve tecrübelerimle bu yazıya konu edilmişlerdir..

johnfridaDuruşlarına baksanız hepsi birer aristokrat; asilzade adeta..Ama eskiler ne der bilirsiniz..Önemli olan işlevi!

Bu afili ambalajların altında herkes kendine göre bir fayda, bir mucizevî saç iksiri buluyor ancak vay arkadaş bizim bulduğumuz sadece hava ile cıva!

İnsanın içini kamaştıran o hoş kokuları ve çoooook para verilmiş olmanın özgüveni dışında ( şampuanlara kelle başı 26 TL, parlatıcısına bir o kadar ve serumuna da 50TL yüz görümlüğü bayıldığımızı varsayacak olursak) bu ürünleri market raflarında satılan ekonomik emsâllerinden ayrı tutmam için tek neden bulamıyorum açık konuşmak gerekirse..Ekstra parlaklık, yumuşaklık, esneklik ve daha nice cazibe unsuru vaadleri tek kelime ile psikolojikmiş gibi geldi bana! O da kullanmaya başladıktan üç beş gün sonra kendiliğinden geçiyor zaten 🙂

Şunu da eklemeliyim ki ben bu ürünlere onları kullanıp da memnun kaldığını söyleyen eşin dostun önerileri ve hatta saçlarında gördüğüm şaşırtıcı parlaklığın ve sağlıklı görünümün galeyanıyla satın aldım ancak kuru/kıvırcık/ saç yapıma uymamış da olabilirler, vebal almayalım durduk yere ama di mi??

P.S. Bu ürünleri sakın ola benim gibi acil acele önünüze ilk çıkan kozmetik marketten almayın; illâ da deneyeceğim diyorsanız internet üzerinden online satış yapan sitelerde haftada en az bir kez indirimli satılıyorlar 😉

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s