Sigma’gilin Silindirik Fırça Muhafaza Kutusu

Günden güne sayıları engellenemez (!) bir biçimde artan ve gün geçtikçe daha bir “yerlere göklere” ve bu gidişle hiçbir yere sığmaz olan fırçalarıma yeni bir barınak buldum!

11

Şıklığa bakar mısınız 😉  Deri malzemeden imâl edilen ürün hem malzeme olarak hem de dikiş tekniği itibariyle son derece kaliteli görünüyor..Fotoğrafta silindirik görünüyor, doğrudur, esasında taban alanları elips biçimli bir silindirik kutu bu! Boy fotoğrafından da anlaşılacağı üzere boyu posu dolayısıyla geometrisi yanında fiziği de yerinde..

Tabanları elips biçimli dedik ya, büyük çap 8,5 cm – küçük çap da 6,5 cm uzunluğunda..Boyu ise 24cm civarı..Her boydan fırçanız rahatlıkla geçer uzanır içinde, keyfeder 🙂

Fiziği geometriyi şimdilik bir kenara bırakalım da fotoğraflar konuşsun!

2

İşin güzel yanı, su matarasından hallice muhafazamız ister evde ister seyahatte birbirinden kıymetli fırçalarımızı son derece organize bir biçimde saklayıp sakınabilir nitelikte..

“Sigmadan aldım bir tane, evde geldim iki tane” oluşu ile de iki parçalı bir saklama alanı sağlıyor..Fonksiyonellikle aklını bozanlara da birebir!

3

Sizce de dışının güzelliği içine vurmamış mı??

5

Mutluluğun resmini çizemem belki ama onun fotoğrafını çektiğimi hissediyorum! Ne kadar da mutlu görünüyorlar hep bir arada öyle değil mi..Şu an 20 adet farklı ebatta fırçamla canciğer kuzu sarması oldu bile, dahasına da yer var!

Yalnız şunu da eklemeliyim ki verdiğim ebatlara bakacak olursanız o cüsseyle bu kutuyu bir yerden bir yere minik bir çanta içinde taşıyamayacağınız aşikâr..Belki bu durum ufak bir handikap yaratabilir..”Hani çantaya at çık” bir mobilitesi yok bu ürünün..

Bir diğer konu ise, fırçalar içinde iken kutunun iki kapağını birbirine çıtçıtlama sorunsalı: Fazla sabırsız bir yapınız varsa ve kutuyu hemen her gün soldan sağa nakletmeniz ve dolayısı ile sıkça açıp kapamanız gerekecekse de satın almadan evvel bir kez daha düşünün derim..Tüm fırçaları bir araya getirip uçları sıkışmayacak biçimde çıtçıtlama işlemini yapabilmek öyle tek hamlelik bir iş değil yeğen! Ben kendimce fırçaları bir paket lastiği ile bir arada kalmalarını sağladıktan sonra kapamayı deniyorum ancak bu da uç kısımların birbirini sıkıştırarak ezilmelerine neden oluyor; en güzeli bir kaç Lâ Havle çekerekten kapamayı denemek!

Bu saatten sonra bana daha kullanışlı gelen ve benim aldığımla aynı fiyata gelen şu ürünü de alabilirmişim diye düşünmüyor değilim..

Fiyatı mı? : 22$

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s