Ben Var KullanM.A.C Pro Longwear NC25 Fondöten..

Bu fondötende daha insanın yüzüne değer değmez bünyede yarattığı bir hoşluk hissi var, kati surette kefilim! Cilde oturuşu öyle rahat ve hızlı ki aynadaki aksimde bir fondötenli bir de fondötensiz tarafıma kaçamak bakışlar fırlatıp memnun mesut yapıyorum badanamı boyamı her seferinde..Fırça bile mutlu oluyor onunla adeta!

1

Ürünün her türlü hava koşulunda 15 saate kadar kalıcılık sözü var; saat tutup sağlamasını yapmadıysam da kalıcılıkla ilgili asla sorun yaşamadım..Üstelik yüzümde uzun saatler kaldığı günlerde bile pek çok fondötenin yaşattığı “kendimi eve atıp şu fondötenden arınsam başka şey istemem” duygusuna da hiç kapılmadım..Ağırlık hissi katiyen vermiyor bu ürün..Hatta aksine yüze uygulanışı son derece keyifli ve kolay olan ürün yüze sürüldükten sonra da yumuşak ve ipeksi bir doku yaratıyor ciltte..Bu fondötenin üzerine vurulacak allık da aydınlatıcı da gerçekten çok şanslı, zira duruşu da tutuşu da harika bir ürün..

2

Cam şişede satılıyor oluşu insanı biraz tedirgin ediyor gerçi; pahada ağır olduğu kadar yükte de ağır oluşu bir yana, şeytan kulağına kurşun düşse bir yerini kırsa yandı gülüm keten helva :))

Mat ve natürel görünümlü bir bitiriş sağladığını da ekleyelim..Ciltte kuruluk hissi de yaratmıyor diyeceğim ama cildimin kuru yapısı dolayısıyla iyice nemlendirmeden asla makyaj yapmam yüzüme..Çıplak yüze fondöten uygulayan var mıdır bilinmez..

3

Ürünle ilgili sevdiğim bir diğer husus, fırça ile sürüldüğünde bile iz bırakmaması ve kapatıcılığından ödün vermemesi..Daha yoğun kapatıcılık istediğim günlerde bizzat parmak uçlarımla; bu ritüelin tadını çıkaracak kadar fazla vaktim olduğunda ise nemli bir sünger ya da makyaj fırçasıyla yüzümde harikalar yaratan bir ürün..

Mac’in fondöten ve kapatıcı gibi ürünlerinde renk tonlarının kodlarını gösteren rakamların önünde bir de harf serisi vardır..İşin esas sırrı o harflerde esasında..

Şöyle ki; C soğuk, NC Doğal Soğuk, N Doğal, Nw Doğal Sıcak, NC Doğal Soğuk ve W Sıcak anlamında olmak üzere C Sarı/Altın tonları, NC Hafif Altın Tonları,N Doğal Tonları, NW Hafif Pembe ve Tonları, W ise Pembemsi tonları ifade ediyor..Bu sınıflandırma esasında ürün seçimini epeyce kolaylaştırıyor; kendi cildinizin alt tonu ile uyumlu ürünleri seçmeniz gerektiğini bildiğiniz sürece elbet..

4

Özetle tekrar tekrar satın almaktan kolay kolay vazgeçemeyeceğim bir ürün olduğunu söyler; gözlerinden öperim!

Bu arada; ürün 73 TL’lik fiyatı ile -altını çize çize söylüyorum- her kuruşunu hak ediyor..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s