Kuruyan Jel Eyelineri Ne Yapmalı; Kaynar Kazana Atmalı!

Daha satın alalı bir kaç oldu ama jel eyeliner ürününüz daha şimdiden su koyuvermeye başladı değil mi? Hoş su koyuverse yine eyiydi, gözünüzün önünde taşlaşana kadar günden güne kurudu gitti..Sakın ola içine su koyuvermeyin!

Öncelikle siz ne yaparsanız yapın; ister ışık hızıyla her kullanım sonrası kapağını yerine takın, ister kullanım esnasında kavanozun ağzı yere gelecek şekilde ters koyup hava almasını önlemeye çalışın, her jel eyeliner kurumayı tadacak! Yine de tavsiyem, her kullanımda yalnızca o kullanıma yetecek kadar miktarı elinizin üzerine çıkarıp sonra kavanozunu hemen kapamak şeklinde bir alışkanlık edinmeniz..Tecrübeyle sabit ve de zabittir!

Ok şurdan alalım; olanlar oldu ve kapağını ilk günlerde açmaya bile kıyamadığınız jel eyelineriniz kurudu gitti..Paniğe hiç gerek yok, o ürün bana kalırsa raf ömrünü doldurmadan ya da dibi görünmeden defalarca reenkarnasyona uğruyordur bizlerin elinde..Nasıl mı? Inglot Duraline (Duralayn okunur, duralin de dense ziyanı yoktur) ile! MAC’in de Mixing Medium denen benzer bir ürünü mevcut lakin  görmüşlüğüm etmişliğim yoktur bu güne dek!

20121125_154514

Bu Duraline denen ürünün alternatif kullanım şekillerine de bakalım bir gün birlikte! Ürünü tanımayanlar için sürprizlerle dolu bir kozmetik yardımcı!

Ürün sakar kozmetik severleri tedirgin etme gayesiyle cam şişede satışa sunulmuş!

20121125_154624

Şişenin kapağına monte edilmiş bir damlalık vasıtası ile -kapağın üzerindeki siyah buton sayesinde- gayet kontrollü biçimde kullanım yapabileceğiniz şekilde tasarlanmış ürün..Damlalılığı bertaraf  edip de sakın ola foşur foşur ürünlerinizin üzerine dökmeye kalkışmayın zira Duraline oldukça etkili bir ürün; 3-4 damlası bile kurumuş bir eyelineri çözmekte yeterli..

Şimdi gelelim numaramızı yapmaya; Duraline ile kuruyan ya da kıvamı koyulaşıp sürülmesi zorlaşan jel eyelinerinizi incelteceğiz! Bunun için tahta bir mini spatula (sözüm ona çay kaşığı niyetine kullanılan bildiğimiz Max çubukları 🙂 ya da kürdanın asistanlığına ihtiyacımız var..

20121125_154809

Duraline’yi eyelinere ilave ederken acele etmemekte ve hatta içeri bırakılan her damla sonrası kürdan vasıtasıyla kıvamı kontrol etmekte fayda var..Görmeyenin Duraline’si olmuş, tutmuş eyelinerini sulamış misali mundar olmasın sonra malzemeleriniz..

20121125_155022

Sadece birkaç saniye içerisinde hayata geri dönen eyelinerinize uzuuunn ömürler dileriz efenim..

Ürünün fiyatı 25TL idi diye anımsıyorum..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s