BilmeMAC Ayıp Değil; ÖğrenmeMAC Ayıp:MAC Paint Pot – Painterly

MAC’in Paint Pot (Boya Çanağı) adlı ürünleri krem bazlı birer göz farı olmaları yanısıra göze sürüldükten kısa bir süre sonra kuruyan ve üzerine sürülen toz far, pigment, eyeliner gibi kozmetik ürünlerin kalıcılığını artırıp renklerini daha çarpıcı ve belirgin hale getiren far bazı..

Misal, gotik kızancıklara özenip kapkara bir makyajla gün boyu makyaj tazelemeden gezmek istiyorsanız bu ürünler tam size göre..

0Renk seçeneği epeyce zengin olan ürünü ister ürünle uyumlu toz ya da pigment farınızla beraber ister tek başına kullanabilmeniz mümkün..Buna göre yeşil tonlarda yapacağınız göz makyajının hem çarpıcılığını hem de kalıcılığını artırmak adına ürünün yeşil renk seçenekli olanını farınızın altından kullanabilirsiniz..Daha evvel de bahsettiğim gibi bu kremsi formdaki farlar birer far bazı olmanın ötesinde kendileri de başlı başına birer göz farı! Bunlar o bildiğiniz krem farlardan değil rahat olun; göz üzerinde kabuklanma, topaklanma ve toplanma yapmıyorlar; bilakis bu kozmetik malzemelerinizin bu kusurlarını örtmek için yaratıldılar!

Benim burada bahsedeceğim ürün içlerinden Painterly etiketi taşıyan; yani üstteki kartelada da üst sırada soldan üçüncü olan..Painterly Paint Pot’u tek başına gözüme sürdüğümde bariz bir renk farklılığı yaratmamakla birlikte göz kapağımın ve kaş altımın muazzam ve pürüzsüz göründüğüne şahit oluyorum; hatta çildi kızarıklıktı ufak tefek kusurları bile örtüyor; özetle ten rengimi dengeliyor..Al sana Nude Makeup!

1İşte istinasız her gün kullandığım far bazım, elim ayağım Painterly!

kolaj

Ürün tıpkı yukarıda da gördüğünüz gibi 5gr’lık minik cam kavanozlarda satılıyor; minik dedim ama bir yıldır istisnasız her makyajımda (sık makyaj yaparım) kullandığım ürünün yarısına gelip gelmediğimden hala şüpheliyim! Kesinlikle çok bereketli bir ürün..

Ben far olarak kullandığım bu ürünü ya parmak uçlarımla ya da kapatıcı fırçamla göz kapağıma ve kaşımın altından itibaren tüm üst göz bölgeme sürüyorum..1-2 dakika da cildime otursun diye bekliyorum ve göz makyajım için fon hazır hale geliyor..Kapatıcı olarak kullanılır mı derseniz, bu anlamda iş görüyor ama aklımda kaldığı kadarıyla göz altına kullanılması tavsiye edilmiyor; zira gözaltını kurutuyor da; denedim/yanıldım oradan biliyorum 🙂

Bu ürünün üzerine sürülen far, kalem, eyeliner, pigment vb. tüm kozmetik boyalar bariz bir biçimde tok bir duruş, çarpıcı bir doygunluk ve kalıcılık kazanıyor; şayet miktarını da iyi ayarlayabildiyseniz; yağı bol bulan Arap misali müsriflik etmediyseniz kati surette farınızın göz üzerinde toplanmasının büyük oranla önüne geçmiş oluyorsunuz..Hiç toplanma yapmaz demiyorum; kullandığınız farın yapısı da önemli çünkü..Ama sıfır topaklanmayla gün geçirdiğimi bilirim bu ürün sayesinde!

Ürünü kullanırken dikkat etmeniz gereken tek husus ürünü fazla kaçırmamak ve  baz olarak kullandığınızda kuruması için kısa bir müddet beklemek; zaten çok kısa bir süre içerisinde ürün krem formundan çıkıp adeta kauçuk formunu alıyor..Parmakla daha rahat sürülse de tırnak içlerine kaçırıp iğrençleşmemek ve ürünü daha ince sürebilmek adına fırça daima ilk tercihim..

Deneme tahtamız gelsin!

2Ürünün çıplak tende duruşu tam da yukarıdaki gibi..Belli belirsiz..

3Bazlı ve bazsız bölgelerdeki doygunluk nasıl da manidar!

4Özetlemek gerekirse, şahsen makyaj çantamdan asla eksik etmemeyi düşündüğüm bir ürün oldu çıktı Painterly Paint Pot..Kullandığım ilk ve tek far bazı olup kedi olalı bir fare tuttuğumun imaresidir kendileri!

Fiyatı mı? 2012 Şubat ayında satın aldığım ürünün fiyatı 47TL imiş zamdan nasiplenmedi ise..Bir seneyi geçmiş alalı cidden de :S

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s