MAC’anize İşler Bunlar..MAC Cream Colour Base Pearl..

Halkın dilinden konuşmayan ürünler(!) üretse de şüphe yok ki bir fenomen bu marka! “Halkın dili” demişken; bir Paint Pot olsun, bir Prep+Prime Skin olsun ya da efendime söyleyeyim Cream Colour Base olsun bizim halk dilimizin dönmediği şeyler bunlar..Bir MAC mağazasından kimseciklere danışmadan; internette hakkında hafiyelik yapmadan gidip bodoslama doğru ürün alabilmek büyük maharet işi..

Üzerlerinde İngilizce yazılmış o afili isimleri taşıyan siyah kutu ve ambalajlar pek bir sofistike ve alımlı orası ayrı; ama en azından “derdini çözecek kadar” ürün alabilmeli insan gittiğinde seçip beğenip “derdini anlatacak kadar” dil bilmese de..Ambalajların en azından bir köşesine ürünün ne amaçla ve ne şekilde kullanıldığına ilişkin üç beş izahat -Türkçe olarak- not düşülse fena olmaz mıydı acep.. Vardır bir hikmeti diyelim..

Milliyetçiliği şimdilik bir kenara bırakıp Cream Colour Base denen ürünlere gelelim..Bu ürünler MAC’in “Multi-Use” kategorisi altında satışa çıkardığı “çok amaçlı kullanım” sağlayan ürünler..”Çok amaçlı ürün”lerden kasıt ise aynı ürünün göz,yüz ve dudak bölgeleri gibi alternatif kullanım alanları içerisinde şahsi tercih doğrultusunda özgürce ve güvenli bir biçimde kullanılabilmesi..Yalnız bu ürün gruplarındaki bazı renk seçenekleri yüzün muhtelif bölgelerinde kullanılmaması gereken istisnalar da oluşturabiliyor..En güzeli satın aldığınız çok amaçlı ürünün hangi bölgelerde güvenle kullanılabileceğini önceden öğrenmek..

1

2

Cream Colour Base direkt olarak çıplak yüze uygulanabileceği gibi fondöten üzerine, nemlendirici üzerine ya da pudra üzerine de sürülebilir..Adından da anlaşılacağı üzere krem formundaki ürün ister bir fırça ile, ister sünger yardımıyla ya da direkt parmaklarla uygulanabilir; tercih ettiğiniz tekniğe göre ürünün cildinizde bıraktığı renk doygunluğu elbette farklı olacaktır..

Cream Colour Base kokusuz üretilmiş bir kozmetik malzeme..Ve bu ürün için Fawntastic ve Black renk seçeneklerinin dudak ; Fabulush ve Improper Copper seçeneklerinin de göz bölgelerinde kullanılmaları önerilmiyor..

Özetlemek gerekirse on kadar renk seçeneği olan bu ürün hem bir aydınlatıcı; hem bir dudak parlatıcı; hem allık; hem de makyaj/far bazı!

Benim de bu yazıda kulaklarını çınlattığım Pearl ise bu ürünün en popüler renk tercihlerinden biri..Pearl en açık ikinci ton (Luna’dan sonra) ve özellikle de güneş altında parıl parıl ışıldayan mikro-simlerden oluşuyor görünürde ama partiküllerine ayrılan o çirkin simli görüntü asla yok..Parıltı sevmeyenler uzak dursun yine de! ürünün gölgede ve güneş altındaki duruşlarına göz atmanızda fayda var..

3

4

Bana soracak olursanız ben toz formdaki aydınlatıcıları daha çok seviyorum; hatta bundan sonra da zannetmiyorum ki krem aydınlatıcı alayım ancak bu ürün anlayacağınız üzere çok amaçlı oluşundan ötürü özel bir ürün ve krem formüllü renkli kozmetiklerden haz etmeyişim benim tercihim; bu ürüne has bir garezim yok 🙂

Ben bu ürünü (olmayan) elmacık kemiklerimde, burun kemiğimde, üst dudak çizgimde, kaş kemiğimde ve hatta göz çukurumda aydınlık ve parıltılı bir görünüm vermek için kullanıyorum yüzüme..

Hiç mi falsosu yok bu ürünün? Var..Ürün tüp yerine kavanozda sunuluyor olması dolayısıyla -krem yapıda olduğunu da göz önüne alacak olursak- pek hijyenik bir kullanım olanağı sunmuyor sanki; fırça, parmak ya da süngerinizdeki en ufak bir leke/kalıntı nahoş izler bırakıyor ürünün gerikalanı üzerinde..Her seferinde temizleseniz dünyanın israfı; hiç ellemeyip öylece bıraksanız göz zevkinize yazık..Bir acayip çelişki!

Ürün fiyatına gelince 54 TL’lik etiketi ile yükte hafif, pahada ağır ve kullanımda bereketli bir ürün..

Reklamlar

One thought on “MAC’anize İşler Bunlar..MAC Cream Colour Base Pearl..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s