Yılın Far Paleti Oscar’ına Aday i Divine Sleek MakeUP Paletler..

Sleek MakeUP’ın i Divine Koleksiyonu altında satılan ve paletine göre mat, simli ve sedefli; her biri 12’li toplamda 13 far paletinden oluşan setler hiç yabana atılır gibi değil haberiniz olsun! Koleksiyon takip ettiğim kadarıyla zaman zaman sınırlı sayıda üretilmiş far paletleri de çıkarıyor; paletlerin büyük bir kısmının devamlılığı var gerçi..Bu koleksiyonda dikkat çeken paletlerden biri de krem formda üretilmiş olan ve far bazı olarak da kullanılabilecek Primer Palette: Gözünüze uygulayacağınız toz far ile uyumlu baz rengi bu krem paletten seçiyorsunuz ve daha çarpıcı ve kalıcı bir göz makyajı elde edebiliyorsunuz! Bence dâhice..

I Divine serisinden edinmiş olduğum üç farklı far paleti, hiç beklemediğim şekilde ucuz makyaj malzemelerine karşı önyargımı utandırdı diyebilirim! Renk doygunlukları ve formları -fiyatlarına göre- şaşılacak derecede iyi olan bu ürünlere daha yakından bakalım..

20121201_144421_filtered

Acid Paleti: Adı gibi “asidik” bir palet olmuş!

Acid

Pekçoğuna göre gündelik kullanılmayacak ve oldukça iddialı renkleri bir araya getiren palet benim esasında en sevdiğim ve kullanmaya en kıyamadığım palet oldu çıktı; giyim kuşamda, aksesuarda ve makyajda canlı renkler kullanmaktan çekinmeyeceksiniz bu palet sizi gerçekten çok memnun edecektir..

Öncelikle paletlerin kaliteli ve şık kutularına dikkatinizi çekmek isterim; malzeme ve duruşuna bakarak fiyatının sadece 10$ olduğuna şaşmamak elde değil..Yalnız mat görünümlü palet kapaklarına asla kirli, tozlu ellerle dokanmamak gerek zira un değirmeninde muhafaza edilmişlercesine bembeyaz oluyorlar anında!

20130323_170633

Kapakların iç tarafı boydan boya ayna ile kaplı; yanınızda bu paletler varken ayrıca makyaj aynası taşımanıza gerek yok..Hoş bir artı..Öte yandan palet içeriğindeki iki uçlu aplikatör de yine kaliteli malzemeden üretilmiş ve yanınızda makyaj fırçası taşımasanız bile tatminkâr bir uygulama şansı veriyor gerçekten; üstelik MAC’in fırça temizleyicisi ile defalarca temizleyip kullanmama rağmen asla deforme olmadı..Yalnız suya değdirmemekte fayda var; aplikatörlerden birini suya kurban verdim haberiniz olsun 😉

20130323_170754-001

Farların yapısına gelince; menekşe pembesi, açık mavi, koyu mavi ve gri dışındakiler mat yapıda; bu saydıklarım ise  sedefli yapıda..Renk doygunlukları cidden çok iyi ve göz kapağınıza önceden bir far bazı uygulayarak gün boyu kullanmanız işten bile değil! Yuvarlak farların büyüklükleri mi? Bizim 25 kuruşlarla eşdeğer düşünün..

20130323_170430

Gelelim ikinci paletimize;

Sunset PaletiBu palet de yine adıyla uyumlu bir biçimde günbatımının tüm tonlarını içinde barındıran bir palet olmuş..Tam sonbaharlık!

Sunset

Siyah renk dışında paletteki tüm farları sedefli yapıda; terracotta formunda..Doygunlukları yine harika renklerin..Ben “swatch” (renk numunesi) alırken baz farı kullanmamayı tercih ettim kimseyi yanıltmamak için..Normalde bazsız kullanmam farlarımı; renklerin doygun görünmesinden ve elbette daha kalıcı olmasından yana tercihim zira..

20130323_170718

Gelelim tende duruşlarına;

20130326_140617

Fotoğraftaki renkler cidden gerçekteki renkleriyle örtüşüyor farların..Tek sürüşte elde etmedim elbet bu yoğun görünümü, 2-3 kat geçildi her bir far nemlendirilmiş çıplak tene.. Fotoğrafta renk açısndan netlik sağlamak için yaptım bunu; normalde zaten farlar son derece yoğun pigmentli..

Gelelim son paletimize;

The Original: Temel ihtiyaçlara yönelik olarak üretildiğini düşünüyorum bu paletin; zira yalnız bu paletle bile epeyce görünüm elde etmek mümkün göz makyajı anlamında..

Siyah hariç tüm farlar yine sedefli bu palette de..Özellikle yeşil tonları muazzam..

Original

Güneş altında parıldayışlarını görmeniz gerek bu sedefli farların!

20130323_170828

Son olarak da duruşlarına bir bakalım..

20130326_145534

Özetlemek gerekirse; olur da bu paletlerden birine denk gelecek olursanız bir gün katiyen kaçırmayın billahi üzülürsünüz! Yine satın alıp memnun kalmanız halinde her türlü hayır duası kabulümdür 😉

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s