Süpersonik Raf Projem: Kopirayt Hakkı Şeettirilmiştir..

Epeydir aklımda olan ama malzeme konusunda kararsızlık çektiğim bir projeyi geçen sabah -üstelik de rüyamda -ne ak ne de kara- sakallı dede görmemiş olmama rağmen- yataktan fırladığım gibi tüm malzemelerini yatağımın üzerine dizerekten hayata geçirmiş oldum..Göreceği iş itibariyle insanlığa faydası dokunacağını(!) düşündüğüm bu “süpersonik sistem” %100 kendi icadım olması dolayısıyla da beni resmen “mucit kafası” havasına soktu 🙂

Bu mühendislik harikası icadın hangi ulvi amaca hizmet edeceğini yazı sonuna kadar saklı tutacağım; evdekiler ben iş başındayken çözemedi işi, bakalım çözebilen olacak mı..

Malzemeler gelsin!

1. “Dur yaw hemen atma, belki bir gün bir işine yarar adaş” iç sesi önderliğinde atılmayıp tutulan bin türlü ıvır zıvır arasından çekip çıkarılan strafor (benimkiler buzdolabı kutusundan çıkanlardan) levhalar..

as

2.Vaktiyle babuştan “bu sanki bir gün insanlık adına faydalı bir buluşa imza atacak bir şeye benziyor” iç sesiyle aşırılan yine yüzlerce ıvır zıvırdan bir adet “Bistüri”..

20130522_174231

3.Eş, dost, akrabanın ” al sen kesin bunu bir şeye kullanırsın..” diyerekten elime sıkıştırdığı, en kötü ihtimalle 2-3 yıldır köşe bucak itinayla saklanan strafor familyası mensubu 1-2 avuç icat süsleme şeysi..

20130522_161431

4.”İnciksiz boncuksuz icat m’olur..” buyuran iç ses marifeti ile el altında tutulan muhtelif pullar; montajda kullanılacak yapıştırıcı ve alet edevat..

Desktop

Şimdi de gelelim yapım aşamasına;

1. Projenin yapımı esnasında tezcanlı ruhumuz vakit kaybetmek istemediği için aramayıp dolayısıyla da bulamadığımız bistüriyi sapsız kullanaraktan gözümüze hoş görünmeyen yerlerini tıraşlayıp düzeltiyoruz strafor levhaları bir güzel önce..Tıraşlama işini bistüriyi testere gibi sürterek yapmak gerek; gırt gırt diye sürterek keseceğiz ok?

20130516_174006

2.Tıraşlayıp düzeltme faslı bittikten sonra da gözümüze pek bir sade gelen raflarımızı ne yapsak da süslesek derdine düşüyoruz; tam da bu evrede kenara ayırdığımız minik strafor parçacıkları giriyor devreye..Uyanıklık yapıp da strafora uhu vb. yapıştırıcı değdirmeye kalkmayın sakın; malzemeyi delip geçiyor benden söylemesi! Yani silahsızlanmaya tabisi de “haaayyıırr” diyoruz ama şu silikon tabancalarından da her eve, herkeşlere lazım arkadaş!

20130516_181444

3.Halen çok sade görünüyor, olmuyorrr olmuuyoorrr hezeyanları içerisinde tabancaya bir kez daha davranıp yeri göğü yıldız ediyoruz o gazla! İki rafın yapımında tek bir silikon çubuk yeterli oldu bu arada..Pullar ise tek tek pense ile tutularak ve uhu kullanılarak yapıştırıldı..

20130517_175251

Tahmin? Bu üşütük n’apıyor saatlerdir? Ok devam..

20130517_180952

İki raf da tamaaaamm..Hala tahmin yok mu? Bu arada kartonpiyer gibi durmamış mı allah aşkına :))

20130517_183558

Eveeett montaj işi de tamam..Ölçüp biçerken epey uğraştım ne yalan söyleyeyim; yamuk olaydı gözüme uyku girmezdi..5’er cm’lik ikişer bant parçası kestim her raf için..

20130518_152710

Nasılımmmm??

20130518_152715

Sizi bilmem ama ben cidden sonuç itibariyle ortaya çıkan işten epey memnunum; dünyanın dağınıklığını toplayan bir küpe asma platformum var! Sıra bunun kolye asılabilenini icat etmekte!

Reklamlar

2 thoughts on “Süpersonik Raf Projem: Kopirayt Hakkı Şeettirilmiştir..

  1. Aslı emeğine sağlık ama ben icadından ziyade küpelerine baktım,ne kadar çok! Ortaköyde gayet incik boncukçu açarsın sendeki malzemelerle.Bir de tarot açılır yazarsın bir levhaya(ortaköyde boncukçuların yanında illa tarotçu falcı bulunur ya:) Şaka bir yana eline sağlık!
    Öperim sevgiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s